olimpos olympos
 
 
olimpos İstatistik

  Turizm ve Ulaşım Turistlik yerler


 

harika bir olimpos manzarası

OLİMPOS

OLİMPOS
AŞIKLARIN ŞEHRİ OLİMPOS, AĞAÇ EVLERDE TATİL BİR BAŞKADIR. 
2013 OLİMPOS ERKEN REZERVASYON DÖNEMİ AÇILDI !

Özellikle ağaç evlerin verdiği ilginç bir tatil deneyiminin yayında ekonomik bir tatil geçirmenizde mümkündür.Olimpos özelilikle sizlere bu fırsatı sunarken erken rezervasyonlarda Ramazan ve oruç günlerini de hesap ederek hizmet satın almanızı öneririz.Gerek olimpos gerekse yanartaş mevkiinde sizlere birçok tatil imkanı sunulmaktadır.Yeşili harikadır.Biraz daha o herşey dahil otel sistemlerinden uzaktır.İyi bir ızgara yanında bol salata ile Olimpos akciğerlerinize gerekli olan oksijeni verecektir.

Olimpos da Otel de mi yoksa Ağaç evlerde mi kalınmalı ?
Bu karar tamamen size ait.Ancak evli ve çocuklu ailelerimize Olimpos otellerini önerebiliriz.ancak bungalow tarzı evler de işinizi görebilir.
Tabi sadece ağaç evler değil görmeniz gereken. Tarihi boyunca farklı uygarlıkların egemenliğine giren olimpos şimdide turistlerin beğenisini toplayan tam bir doğa cenneti.
 
İçinden geçen bir derenin ayırdığı iki yamaç, caretta carettaların yumurta bırakmaya geldikleri ender sahillerden biri ve yanartaş görebileceğiniz nadir bölgelerden biri...
Kumsaldanda görebileceğiniz tepenin üzerinde ortaçağdan kalan bir kalenin kalıntıları mevcut.Nehrin karşı tarafında hamam kalıntıları, roma devrinden bir esinti gibi görünen antik tiyatro ve karşılaşacağınız daha birçok tarihi eser kalıntısı sizi geçmişin büyülü havasına sokabilir. Çıralı plajının yamaçlarına yakın bir yerde kısa bir yürüyüşün ardından yanartaşların bulunduğu tepeye ulaşmak mümkün. Mitolojik bir hikayeyle bağlantı kurulan bu bölgede Roma ve Bizans zamanından kalma yapılarda var. Bu tepede yeryüzüne çıkan doğal gaz havanın oksijeniyle birleşerek çok eski devirlerden beri yanmakta. O zamanlar çok daha güçlü olan ateş şimdi küçük ama çok sayıda alev şeklinde yanıyor. Ateş geceleri daha iyi görülebiliyor. 


Sahilde caretta caretta yumurtaları metal kafeslerle korunuyor ve burada ateş yakmak yasak. Ve tabi Olimpos SIT alanı kapsamında olduğu için yapılaşmada yasak ve konaklama ağaç evlerde yapılıyor. Birde Çıralı'da portakal bahçeleri arasında pansiyonlar mevcut.
Kısacası Olimpos'ta tatil yapmayı düşünüyorsanız yada karar vermişseniz çok doğru bir karar.Sitemizde Olimposla ilgili ulaşım, konaklama, tarihi ve öğrenmek isteyebileceğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. 

 
Kemer ile Adrasan arasında kalan Olimpos size bol oksijen, tertemiz bir deniz, isteyenlere eğlence ve gece hayatı vadediyor.
Olimposta tatil bir başka güzel !
 

3 Şubat 2013 Pazar
Okunma: 56400


AgitechSystems™

*İdare Girişi*